Wij organiseren startdagen in augustus voor de 100 nieuwe Kwartiermakers-scholen, die in september 2018 voor het eerst instappen in het leesproject Kwartiermakers, gecoördineerd door Willewete educatief centrum.

STARTDAG Kwartiermakers

16, 17, 20, 21, 22, 23 en 24 augustus 2018
Navormer: Daniëlle Daniëls
Doelgroep: de 100 scholen die in het schooljaar 2018-2019 instappen in het leesproject Kwartiermakers

Klik voor meer info

SLOTDAG Kwartiermakers

3, 4 en 7 juni 2019  navormer: Daniëlle Daniëls
Doelgroep: de 100 scholen die in het schooljaar 2018-2019 zijn ingestapt in het leesproject Kwartiermakers

Klik voor meer info

Wij organiseren terugkomdagen voor de Kwartiermakers-scholen. Dit zijn vormingsdagen die uitsluitend bedoeld zijn voor alle 350 scholen die meedoen aan het leesproject Kwartiermakers georganiseerd door Willewete educatief centrum.

Programma terugkomdagen – schooljaar 2018-2019:

Startdag jaar 3

11, 14, 17 en 18 september 2018
Navormer: Daniëlle Daniëls
Doelgroep: de 100 scholen die aan het derde jaar Kwartiermakers starten (ingestapt in het leesproject in schooljaar 2016-2017)

Klik voor meer info

Studiedag voor bibliotheken

Maandag 15/10/2018  Kwartiermakers, een leesproject op school met leeswinst voor alle kinderen 
Navormer: Daniëlle Daniëls
Doelgroep: educatieve medewerkers bibliotheken

Klik voor meer info

Het belang van voorlezen tijdens Kwartiermakes

Dinsdag 16/10/2018
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Meer leesplezier in de eerste graad

maandag 22/10/2018
Terugkomdag Kwartiermakers in Brugge
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten 1ste graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Meer leesplezier in de tweede en derde graad

dinsdag 23/10/2018
Terugkomdag Kwartiermakers in Brugge
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten 2de en 3de graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Vloeiend leren lezen met theaterlezen

woensdag 24/10/2018
Terugkomdag Kwartiermakers in Brugge
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten 1ste en 2de graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Hoe ondersteun je Kwartiermakers als zorgleerkracht?

Vrijdag 7 december 2018
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend zorgleerkrachten en zorgcoördinatoren van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Poëzie en leesplezier - twee handen op één buik

dinsdag 08/01/2018 & vrijdag 11/01/2019
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Leesmotiverende boekbesprekingen

Dinsdag 15 januari 2019
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten 2de en 3de graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

breed evalueren van lezen

Woensdag 6/02/2019
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt   Navormer: Jurn Van den Meerssche (Vlajo)
Doelgroep: leraren, zorgcoördinatoren en directeuren van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Leesplezier verhogen met verschillende tekstsoorten in 2de en 3de graad

Dinsdag 12 februari 2019 & dinsdag 26 februari 2019
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten 2de en 3de graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Leesplezier verhogen met verschillende tekstsoorten in de 1ste graad

Dinsdag 26 maart 2019
Terugkomdag Kwartiermakers in Hasselt
Doelgroep: Uitsluitend leerkrachten eerste graad van de 350 scholen die deelnemen aan Kwartiermakers

Klik voor meer info

Deze 100 scholen zijn geselecteerd om in september 2018 in te stappen in het leesproject  ‘Kwartiermakers’:

DvM Basisschool Aalst
Sint-Maarteninstituut Aalst
Unesco Basisschool Lucerna Anderlecht Anderlecht
De vuurtoren Antwerpen
Sint-Norbertusinstituut (SN Groenstraat) Antwerpen
GO! basisschool Vijverbeek + Kameleon Asse
VBS MONDOMIO Balen
Freinetschool De Klimboom Balen
Het Hinkelpad Berchem
VBS De Waaier Bertem
OLVP Lagere School Bornem
Sint-Jozefsinstituut basisschool Borsbeek
Vrije Basisschool Leieparel Deinze
GBS De Kangoeroe Dessel
Stedelijke basisschool Kriebel Deurne
Go BS Maasland Dilsen-Stokkem
Gemeentelijke lagere school De Meyl Duffel
Gemeentelijke basisschool ’t Kofschip Duffel
Sint-Franciscus Evergem
SBS Larum Geel
DeOogappel Gent
GO! Sportbasisschool Hamme
Sint-Paulusschool Hansbeke Hansbeke
Kindercampus Godsheide Hasselt
GO! basisschool Het Kleine Atheneum Hasselt
Vrije Basisschool Heist – Centrum Heist op den berg
kOsh Campus (W)Onderwijs Herentals
Vrije Basisschool Sint-Jan Berbroek Herk-de-Stad
Vrije Basisschool De Schuit Herk-de-Stad
School Bergom-Varenwinkel Herselt
Basisscholen De Schans – De Luchtballon Heusden-Zolder
BBOG Woudlucht Heverlee
De Puzzel Hoboken
GBS De Zilverlinde Holsbeek
VBS Lyceum Heilige Familie Ieper
Gemeentelijke basisschool De Kei Kapelle-op-den-Bos
GO! de 3master Kasterlee
VZW Katholiek Lager Onderwijs Kaulille Kaulille
De Mozaïek Vrije Lagere School Blauwput Kessel-Lo
Basisschool ’t Scholierke Kleine Spouwen
Sint-Margaretaschool Knokke Heist
Basisschool Sint-Jozef Kontich
Gemeentelijke Basisschool Kortessem – Vliermaalroot
Vrije Basisschool voor BO BEMOK Kortrijk
De droomboom Laken
Sint-Ursula Laken
VBS Sint-Gertrudis Landen
Sint-Michiel Leopoldsburg Leopoldsburg
Sint-Gummaruscollege Lier
Freinetschool De vlindertuin Lille
BLO De Vinderij Lokeren
Sint Martinusschool Lubbeek
VBS Sint-Jan Maasmechelen
Vrije basisschool Mozaiek Maasmechelen
Vrije Basisschool De Ark Mechelen
De duizendpoot Meerhout
Lagere school Groenendaal Merksem
Vrije basisschool Meulenberg Meulenberg
De Palster Moerbeke-Waas
GBS De Zandloper Mol
GO! De Kleurenboom Montenaken
GO! Basisschool Wonderwijs Neerwinden
VBS de Zandloper Nijlen
Vrije basisschool Sint-Pieter Oostkamp
Vrije Basisschool Twinkel Oostwinkel
G.V. Lagere School Opglabbeeek
VBS De kameleon Oppuurs Oppuurs
De magneet Peer
Sint-Elisabethschool Peer-Wijchmaal
Parochieschool Peulis Putte
GBS DE KNIPOOG Ranst
Sint-Luciaschool Rijkevorsel
VBS De Krinkel Ruisbroek
Vosbergschool Rumst
BS H. Conscience Schaarbeek
Sint-Catharina Lagere School Sinaai
Basisschool Berkenboom Sint Niklaas
VRIJE LAGERE SCHOOL ZONNEBLOEM Sint-Amands
Basisschool Helibel/Lille Sint-Huibrechts-Lille
Leonardusschool Sint-Lenaarts
de boomhut Sint-Truiden
De bloesem BUSO Sint-Truiden
Basisschool 3 Beuken Stekene
VBS De Lettertrein Engsbergen Tessenderlo
VBS Sint-Jan Tisselt
De basiz Tongeren
VBS ’t Grafiekje Tongerlo
G.V.B. De Revinze Torhout
BS De Smiskens Turnhout
Sint-Pieter-Zevendonk Turnhout
‘De bezige bijtjes’ Voortkapel
GBS De puzzel Vorst
GBS De Wereldbrug Vorst
GO! basisschool Wonderwijs Walshoutem – Waasmont
De rank Wezemaal
Freinetschool Klim-Op Willebroek
Huveneersschool Wintam
BS Mariavreugde Wondelgem (Gent)
VBS HUISE Zingem-Huise
De parel Zutendaal

Deze scholen nemen reeds 1, 2 of 3 schooljaren deel aan het leesproject ‘Kwartiermakers’:

De Kleine Wereld (vzw Ascanusinstituut)  Asse
Vrije Eigentijdse Katholieke Basisschool Aartrijke Aartrijke
t Laantje Alken
Sint-Victor Alsemberg Alsemberg
De Groene School Anderlecht
Sint-Jozefinstituut Antwerpen
BS Domino Antwerpen
Sint-Jan Berchmanscollege Antwerpen
GVBS Afrit Zuid Antwerpen
De Leerexpert Antwerpen
BS De Dames Antwerpen
GVBS Sint-Maria Antwerpen
De Zonnebloem Antwerpen
Sint-Aloysius Antwerpen
GVB De boomgaard (Arkorum 14 De Boomgaard) Ardooie
GBS Voorheide Arendonk
GBS Sint-Jan Arendonk
GBS De Schatkist Asse-centrum
GBS “de Springplank” Asse-Krokegem
De Leerheide Asse-Terheide
De Vlindertuin Averbode
BS Het Klepperke Balen
De Bosmier Balen
GBS De Bijenkorf Balen
GBS De Twinkeling Balen
GBS De Puzzel Balen
Vrije Basisschool Balen Centrum Balen
VB Klim-Op Bavegem
GIBLO Beerse
GIBLO De Schrieken Beerse
Taborschool Bellem Bellem
GVBS Heilige Familie Berchem
BS ’t Ateljeeke Beringen
VBS De Beerring Beringen
Freinetschool De Step Beringen
BSBO De Balderschool Berlaar
VBS De Horizon Beverlo
BS GoBiLijn Bilzen
SBS Munsterbilzen Bilzen
Sint-Mauritiusschool Bilzen
GBS De Stip Binkom
BS De Zevensprong Borgerhout
Sint-Bernardusschool Bornem
Vrije Basisschool Borsbeke Borsbeke
Go! De Notelaar Boutersem
De Appelboom Branst
Sint-Ludgardis Openluchtschool Brasschaat
BS De Vlinder Brasschaat
GLS De Sleutel Broechem
VBS De Springplank Broechem
VBS Baliebrugge De Dobbelsteen Brugge
Sint-Lodewijkscollege Brugge
VBS Sint-Jozefsinstituut Brugge
BS Go Brugge centrum Brugge
VBS Rinkeling Brussegem
Sint-Jan Berchmanscollege Brussel
BS Einstein De Haan
VBS Welle Denderleeuw
BS Pius X Destelbergen
De Linde Deurne
Sint-Eligiusinstituut Deurne
BSGO Station Diest Diest
Vrije Basisschool Sint-Niklaas Diksmuide
SBS 1 & 2 (stedelijke basisschool Dilsen) Dilsen-Stokkem
Don Bosco Drongen
School Ter Elst Duffel
BS Kiliaan Duffel
Sint-Jozef Ekeren Ekeren
Sint-Jozefcollege Ekeren
GVBS De Klimming Essene
Tehuis voor foorreizigers en schipperskinderen Etterbeek
Vrije Basisschool Kompas Geel
VLS Sint-Dimpna Geel
G.V. Basisschool Sint-Michiel Genk-Winterslag
VBS De Mozaïek Gent
Het Klaverblad Gent
Vrije Basisschool Sint-Paulus Gent
IVIO Macarius Gent
Sint-Paulus Basisschool Gent
Blaisantnest Gent
VBS Sint-Paulus Gent
GO De Groeiboog Gingelom
Basisschool De Klimop Gistel
VZW DBOC Broederschool Groot-Bijgaarden
VZW DBOC Don Bosco basisschool Groot-Bijgaarden
VBS Wegwijs Halen
GO! BS de Klimop Ham
basisschool De zevensprong Ham
KOHA Sint-Pieter Hamme
Vrije Basisschool “Kameleon” Haren Haren
GO! Lyceum Hasselt
BuSO KIDS – de pASSer Hasselt
GO! De Puzzel Hasselt
Kindercampus Tuinwijk Hasselt
GVBH Zonnekesschool Hemiksem
GO! De Vesten Herentals
Vrije Basisschool Sint-Martinus Herk-De-Stad
BLO De Olm Herk-De-Stad
De Graankorrel Herselt
Go! BS De Letterboom Herselt
Vrije Basisschool Herzele Herzele
Sint-Jan Berchmans Viversel Heusden-Zolder
VBS Boekt Heusden-Zolder
Vrije Basisschool De Ark Heverlee
OZCS Zuid-Antwerpen Sint-Agnes Lagere School Hoboken
VBS De Plein Holsbeek
Vrije Basisschool Spijker Hoogstraten
Euroschool de Mozaiek Houthalen
GVBS De Schakel Houthalen-Helchteren
Vrije Basisschool Centrum Ingelmunster
Vrije Basisschool Sint-Jozef Ingelmunster
Basisschool Theodoortje Jette
Ges. Vrije Basisschool Sint-Jozef Kalmthout
GVBS De Kiem Kapelle-op-den-Bos
GVBS De Pepel Kapelle-op-den-Bos
Gemeentelijke basisschool  De Vlieger Kasterlee
De Regenboog Kessel-Lo
Basisschool Het Klavertje Vier Knesselare
VZW Kath.Basisonderwijs Koersel-Beringen (Picardschool) Koersel
Heilig Hartschool Koningshooikt
A-HA! Kontich
Vrije basisschool Trip Trap Kortenaken
VBS De Klok Kortessem
VBS De Vlierbloem Kortessem-Vliermaal
Vrije basisschool Sint-Paulus Kortrijk
Vrije Basisschool Kruishoutem (hoofdschool) Kruishoutem
Vrije Basisschool Kruishoutem (wijkschool) Kruishoutem
GBS Kameleon Kuregem
Schakelschool Kuringen
Basisschool Piramide Leopoldsburg
VBS De Parel Lichtaart
GO! BS De Valke Lichtervelde
BS De Boomgaard Liedekerke
BS De Knipoog Liedekerke
t Vestje Lier
Vrije Basisschool De Regenboog Linter (Dries)Linter
Vrije Basisschool De Regenboog

Vrije Basisschool Lippelo

Linter (Neer)Linter

Lippelo

VBS ’t Oogappeltje Loksbergen
BS Kla4tje Lommel
VBS Oogappel Lo-Reninge
VBS de ladder Lo-Reninge
Campus Domino Genenbos Lummen
GV Basisschool Kornuit Maaseik
Sint-Lieven Kolegem Mariakerke
SBS ‘De Halte’ Martenslinde Martenslinde
VBS De Luchtballon Mechelen
O.L.V. van de Ham Mechelen
GO De Puzzel Mechelen
BS De Boomgaard Meerhout
t Schooltje Van Oppem Meise
Sint-Vincentiusschool Melle
VLS O.L.V. Geverland Melsele Melsele
t Zonnetje Melveren Melveren
VLGS Sint-Donatus Merchtem
Sint-Jozefschool Mere
Sint-Elooischool Merelbeke
Basisschool Sint-Eduardus Merksem
VZW KOM – Lagere School Rozenberg Mol
GBS Klim-op Mol
GO ’t Egeltje Mol
Sint-Lambertusschool Muizen
Basisschool Oogappel Neeroeteren
Vrije Basisschool Oeterveld Neeroeteren
Vrije Basisschool De Wissel Neeroeteren
BuBao De Liaan Nieuwerkerken
T Nieverke Nieuwerkerken
VBS KLIMOP Nieuwrode
GVBS Klavertje 4 Olmen
Vrije Basisschool Hink Stap Sprong Opoeteren
De Leertrommel Opwijk
De Lettertuin Opwijk
KBO College Oudenaarde
BS Arnoldus Go! Oudenburg
vzw Comité voor Onderwijs Oud-Heverlee Oud-Heverlee
Basisschool Delta Oud-Turnhout
VBS pervijze Pervijze
De Negensprong Poppel
Vrije basisschool De Bolster Ramsel
GBS Rekem Rekem
GBS Retie Retie
VBS Trapop Retie
GBS De Tol Riemst
GBS De Klinker Riemst
GBS De Driesprong Riemst
VBS De Bron Riemst
Vrije basisschool Vlijtingen Riemst
BS Glorieux Ronse
Lagere school Sancta Maria Ronse
Basisschool De Verwondering Ruddervoorde
Vrije Basisschool Sleutelhof Rumst
BSGO De Mozaïek Schaarbeek
BS Carolus Magnus Schaarbeek
GBS Molenstede Schaffen – Molenstede
GBS Schaffen-Deurne Schaffen – Molenstede
Vrije Basisschool Onze-Lieve-Vrouw Scherpenheuvel
GVBS Sint-Paulus Sint-Denijs-Westrem
Vrije basisschool Duizendpluspoot Sint-Eloois-Vijve
BS Balder Sint-Gillis
GBS Regenboog Sint-Jans-Molenbeek
G.V.B. De Zonnetuin Sint-Kruis
Freinetschool De Tandem Sint-Kruis
BS Schuttershof Sint-Truiden
Leefschool De Villa Sint-Truiden
VBS Den Dries – Trudo – Jekerdal Sint-Truiden
Het Wijdeland Sint-Truiden
BS H.H. Sint-Trudo De fruitboom Sint-Truiden
De Heiberg Sint-Truiden
Basisschool Klim-Op Sint-Truiden
GVG BS Sint-Jozef Temse-Velle Temse
GVB Elversele Temse
BS De Letterberg Tessenderlo
Hartenlust Tessenderlo
PISO Tienen Tienen
BS Onze-Lieve-Vrouw Tienen
vzw KBT GVB Jeugdland Tongeren
BSGO! Atheneeke Tongeren
BS Merlijn Tongeren
GVB Driekoningen Torhout
VIBO De Ring Turnhout
Vrije basisschool Ulbeek Ulbeek
Basisschool GO! De Wissel Veerle
KOV VZW Sint Jozef Vilvoorde
Heilig-Hart Vilvoorde Vilvoorde
Vrije Basisschool De Biekorf Vilvoorde
Parkschool Vorst
VBS De sprong Waardamme
BS Het Palet Waardamme
Sint-Fransiscusschool Waasmunster
VBS Nieuwenhove Waregem
LBOG De eekhoorn Wemmel
Daltonschool Het Leerlabo Westerlo
VBS De Schatkist Westmeerbeek
De Notelaar Wijnegem
Sint-Johannaschool Wommelgem
De Zonnewijzer Zele
GVBS ZEVEREN Zeveren
Vrije basisschool ’t Molenholleke Zolder
VLS De Zonnewijzer Zonhoven
Basisschool Windekind Zonhoven
De Horizon Zonhoven
BS De Groene Poort Zottegem
GVBS Sint-Leonardus Zoutleeuw

Deze uitgevers steunen Kwartiermakers, o.a. door mooie boeken te sponsoren in het startpakket.

Abimo, Averbode, Ballon Media, Bookisland, Clavis Uitgeverij, Davidsfonds/infodok, De Eenhoorn, Fontein, Gottmer, Lannoo, Lemniscaat, Manteau, niknak, Ploegsma, Querido, Standaard Uitgeverij, Stichting Kunstboek, Uitgeverij Vrijdag, Van Goor, Van Halewijck, WPG, Zwijsen.